Jaké funkce plní pánská lyžařská mikina?

Pokud se chystáte na hory, pak určitě víte, že se musíte na pobyt v tamních podmínkách patřičně připravit. Základním předpokladem je funkční oblečení, které vás bude doprovázet během zimních sportů a které odvede tu nejlepší službu. Jedna z věcí, bez které se na horách neobejdete, je pánská lyžařská mikina. Máte představu o tom, k čemu slouží a jaké by měla plnit funkce?

Znáte tzv. cibulový systém oblékání?Pánská mikina - na lyže

Nejen když jedete na hory, ale i při jakémkoli jiném sportu nebo fyzické aktivitě se doporučuje tzv. cibulový systém oblékání. Oblečení je rozděleno do několika funkčních vrstev, přičemž každá z nich má jinou funkci. Pánská lyžařská mikina představuje druhou vrstvu. Jejím úkolem je zabránit tělu v prochladnutí, takže jej musí zahřát. Zároveň je důležité, aby dokázala izolovat pot od těla a dostávala jej skrze sebe ven.

Která je správná?

Lyžařská mikina by měla mít vyšší gramáž. Je nutné si uvědomit, že během lyžování se až tolik nezapotíte, spíše musíte počítat s tím, že budete například sedět na lanovce nebo stát na vleku. Proto vybírejte mikinu, která bude mít nejen hustší gramáž, ale která bude zároveň disponovat dostatečnými tepelně izolačními vlastnostmi. Jedině tak vás dokáže zahřát i ve chvílích, kdy se zrovna nebudete příliš pohybovat.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *